آشنایی کامل با سرم مو، مواد تشکیل دهنده و کاربرد آن

18 آذر, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کراتین زمانی

سرم مو به موهای آسیب دیده ، وز شده ، کمک می کند تا ترمیم شود. برخی از سرم های مو تولید شده به منظور جلوگیری از آسیب مو بر اثر حرارت میشوند. امروزه انواع سرم مو با کیفیت و برند های مختلف در بازار موجود است که باعث تقویت و درخشندگی مو میشود. مواد تشکیل دهنده سرم مو بستگی به کاربرد و نوع سرم دارد که در فروشگاه کراتین مو بهترین سرم با بهترین قیمت عرضه میشود. در این مقاله با سرم مو و مواد تشکیل دهنده آن آشنا میشویم.

سرم مو چیست ؟

سرم مو با هدف مراقبت از مو ساخته میشود که این ماده درواقه یک سپر دفاعی روی مو ایجاد می کند. این مواد یک لایه نازک بر روی مو ایجاد می کنند که باعث محافظت از ریشه و ساقه مو میشود. این محافظت در برابر :

محافظت مو در برابر گرما و حرارت شسوار ، اتو مو و..

محافظت در برابر اشعه یو وی خورشید

محافظت مو در برابر گرد و غبار

محافظت مو در برابر مواد شیمیایی

 

سرم مو از چه موادی ساخته شده است ؟

سیلیکون ماده اصلی انواع سرم مو موجود در بازار است. این ماده عنصری شیمیایی است که یک پوشش حفاظتی پلاستیک مانند را دور ساقه مو ایجاد می‌کند. به همین دلیل، با استفاده از سرم مو موهایتان، نرم، ابریشمی و بدون گره می‌شوند.

همچنین، این ماده، نور تابیده شده بر موها را منعکس می‌کند. پس، با استفاده از آن موها درخشان به نظر می‌رسند. سیلیکون موجود در سرم مو بسیار سبک است. بنابراین، سبب سنگینی و ریزش مو نمی‌شود. علاوه بر این، سیلیکون در نهایت تبخیر می‌شود و روی پوست کف سر باقی نمی‌ماند.

مواد دیگری نیز در سرم مو استفاده می‌شوند مثل سرامیدها، آمینو اسیدها و نرم‌کننده‌ها. این مواد با حفظ رطوبت و پروتئین، فیبرهای مو را تقویت می‌کنند و شکستگی و ریزش مو را کاهش می‌دهند. مواد نرم‌کننده، ساقه مو را مرطوب، نرم و خوش‌حالت می‌کنند

روغن برنج سیاه میگ

تفاوت بین روغن مو و سرم مو:

    روغن مو یک محصول مراقبتی مغذی و نرم‌‌کننده است. این محصول به عمق تار مو نفوذ می‌کند و سلامت درونی آن را افزایش می‌دهد. در حالی که، سرم مو یک محصول کمکی حالت‌دهنده مو است. سرم روی ساقه مو می‌نشیند و یک پوشش خارجی روی آن ایجاد می‌کند. هدف از این پوشش خارجی حفاظت از مو و درخشش آن است.

    روغن مو بیشتر از اسیدهای چرب تشکیل شده‌ است تا ساقه‌های مو را نرم کند و لیپیدهای موجود در آن‌ها را جایگزین سازد. در واقع روغن مو برای جلوگیری از شکستگی موها ساخته شده است؛ اما سرم مو محصولی بر پایه سیلیکون است که مقاومت کوتیکول مو را افزایش می‌دهد. در نتیجه، شکل طبیعی موها را حفظ می‌کند.

    همه می‌توانند از روغن مو استفاده کنند. (البته روغن‌های سنگین مانند روغن زیتون ممکن است حفظ حالت برخی انواع مو را دشوار کنند.) اما سرم مو بیشتر برای موهای ضخیم، فر و در هم پیچیده مناسب است. با استفاده از سرم، موهایی حالت‌پذیر، نرم و درخشان خواهید داشت.

    بیشتر روغن‌های مو، به مرور موهایتان را سنگین می‌کنند و آن‌ها را پایین می‌کشند؛ مثل روغن زیتون که موهای فر را سنگین و کم‌حالت می‌کند.) اما یک سرم موی سبک هیچ وقت موجب نمی‌شود که موهایتان چسبنده به نظر بیاید. علاوه بر این، مواد سرم روی کف سرتان باقی نمی‌ماند.

سرم مو چه فوایدی دارد؟

موهای شما هر روز در معرض تابش شدید نور خورشید، رطوبت بیش از حد، آلاینده‌های مضر، مواد شیمیایی سمی و گرمای بیش از حد ابزارهای حالت‌دهنده مو است. حتماً می‌دانید که همه این موارد به موهایتان آسیب می‌زنند.

شستن مو کمک می‌کند تا از شر آلودگی‌های روی سر خلاص شوید، اما این کار مو را از آسیب‌های محیطی، شیمیایی و حرارتی حفظ نمی‌کند. به همین دلیل است که استفاده از سرم مو مطرح می‌شود. در این مقاله خواندید که سرم مو چیست و از چه موادی تشکیل شده، در ادامه فواید سرم مو را بیان می‌کنیم:

  • از مو محفاظت می‌کند

سیلیکون موجود در سرم مو یک پوشش حفاظتی پلاستیک مانند را در اطراف ساقه مو ایجاد می‌کند. این پوشش از صدمه عوامل آسیب‌زای محیطی (نور خورشید، آلاینده‌ها، رطوبت و غیره)، فرآیندهای شیمیایی و ابزارهای حرارتی حالت‌دهنده مو جلوگیری می‌کند.

آسیب ساقه مو را برطرف می‌کند

آمینو اسیدهای موجود در سرم مو، آسیب ناشی از روش‌های شیمیایی (مانند فر دائم، رنگ کردن و غیره) را ترمیم می‌کند. همچنین، در حین استفاده از ابزارهای حرارتی حالت‌دهنده مو، از آسیب بیشتر به مو جلوگیری می‌کند.

  • درخشش زیبایی به موها می‌دهد

سرم مو نوری را که بر موها می‌تابد، منعکس می‌کند، در نتیجه، بلافاصله بعد از مصرف آن، حتی موی کدر و بی‌حالت، درخشنده و زیبا می‌شود.

4-  گره‌های مو را از بین می‌برد

سرم مو با نرم کردن فیبر و بافت مو، از وز شدن و گره‌خوردگی موها جلوگیری می‌کند.

5 – ریزش مو را کاهش می‌دهد

سرم موی تقویت کننده، فیبر موهایتان را تقویت می کند. بنابراین، شکستگی و ریزش موی شما را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد.

جمع بندی :

در این مقاله به بررسی سرم مو و کاربرد و فواید آن پرداختیم . با مطالعه و آگاهی درباره سرم مو و تفاوت آن با روغن تراپی مو به درخشان و تقویت شدن موهای کمک کمک کنید.

 

 

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.